20 PRODUKTÓW, DZIĘKI KTÓRYM ZDROWO SCHUDNIESZ (część 4)

20 PRODUKTÓW, DZIĘKI KTÓRYM ZDROWO SCHUDNIESZ (część 4)
Rate this post
  1. Gotowane ziemniakigotowane ziemniaki

 Ziemniaki to idealny produkt, sprzyjający odchudzaniu. 

Zawierają różnorodne składniki odżywcze. Są bogate zwłaszcza w potas – składnik, którego brakuje większości ludzi, odgrywający istotną rolę w kontrolowaniu ciśnienia krwi.

Według Indeksu Sytości (SI), który mierzy sytość zapewnianą przez pożywienie, gotowane ziemniaki powodują największą sytość w porównaniu z innymi produktami.

Oznacza to, że:

Jedząc gotowane ziemniaki, twój brzuch jest pełny i jesz mniej innego jedzenia.

Kiedy ziemniaki są przegotowane, pozostaw je na chwilę do schłodzenia: powstanie ogromna ilość skrobi opornej.Jeśli chcesz, żeby twoje działania były jeszcze szybsze i bardziej efektowne polecamy wprowadzić dodatkowo Triapidix300 cena tego produktu jest stosunkowo niska w porównaniu z jakością.

Ta błonniko-podobna substancja ma wielorakie korzyści zdrowotne, m. in. wspomaga utratę wagi.

  1. Zupazupa

Miska zupy

Jak już wspomniano wcześniej, posiłki i dieta o niskiej zawartości energii sprawiają, że ludzie spożywają mniej kalorii.

Większość takich posiłków to te bogate w wodę, czyli np. warzywa i owoce. 

Niektóre badania wykazują, że jedząc pożywienie jako zupę a nie w postaci stałej, ludzie szybciej czują się nasyceni i jedzą o wiele mniej kalorii.

  1. Olej kokosowyolej kokosowy

Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe łańcucha średniej długości.

Zgodnie z różnymi badaniami, owe kwasy tłuszczowe nazywane trójglicerydami średniołańcuchowymi, zwiększają poczucie sytości i spalanie kalorii.

2 badania – jedno dla kobiet a drugie dla mężczyzn – udowodniły, że olej kokosowy zmniejsza tłuszcz brzuszny. 

Co ważne:

Olej kokosowy zawiera także kalorie, więc używanie go jako sosu do swych posiłków nie jest dobrym pomysłem.

Oznacza to, że nie powinieneś dodawać oleju kokosowego do swej diety, ale zastąpić nim niektóre tłuszcze jadalne.

  1. Ostra paprykaostra papryka

Spożywanie ostrej papryki może bardzo pomóc w utracie wagi.

Papryka zawiera substancję nazywaną kapsaicyna, która, według niektórych badań, zmniejsza apetyt i przyspiesza spalanie tłuszczu. 

Substancja ta jest także sprzedawana w formie suplementów i jest częstym składnikiem wielu komercyjnych dodatków mających na celu schudnięcie.

Pewne badanie pokazało, że spożycie 1 g czerwonej papryczki zmniejszyło apetyt i przyspieszyło spalanie kalorii u ludzi, którzy nie jedzą chilli regularni.

Jednakże nie zaobserwowano żadnych efektów u osób przyzwyczajonych do jedzenia ostrych potraw, co wskazuje na to, że organizm może do nich przywyknąć.

Zbyt proste?

Czasami nie udaje nam się osiągnąć celów, gdyż nie mamy do tego potrzebnych „narzędzi”. Ale teraz, kiedy już je masz, musisz tylko… wziąć się do roboty! Więc nie masz już teraz wymówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here