African Mango – czy ten egzotyczny owoc naprawdę tłumi głód i pomaga zrzucić wagę?

African Mango – czy ten egzotyczny owoc naprawdę tłumi głód i pomaga zrzucić wagę?
Rate this post

Jak dokonać właściwego wyboru na tle tylu produktów do odchudzania na rynku? W tym artykule przyjrzymy się twierdzeniom o odchudzaniu za pomocą wyciągu z afrykańskiego mango – czy ten suplement naprawdę pomaga w odchudzaniu? Jeśli za to chcesz poznać najniższą cenę oraz gdzie kupić African Mango poczytaj na tej stronie.

Czym jest afrykańskie mango?

Irvingia gabonensis, powszechnie znana jako afrykańskie mango, mango krzewiaste czy dzikie mango, jest drzewem rosnącym w wilgotnych lasach Afryki Zachodniej.

Jej owoc jest okrągłym i jasno-zielonym gdy dojrzeje, z ciemno-pomarańczowym miąższem o ziemistym i trochę pikantnym smaku. Za miąższem znajduje się łupina – duża pestka, która mieści w sobie nasiona afrykańskiego mango.

Owoc przypomina tradycyjne mango i można go spożywać w całości, ale to nasiona czynią afrykańskie mango naprawdę specjalnym. Po wysuszeniu nasiona można jeść jak inne orzechy.

W Afryce nasiona są tłuczone do robienia masła, używane jako zagęszczacze do zup lub nawet przerabiane na chleb.

Walory odżywcze afrykańskiego mango

Nasiona afrykańskiego mango są afrykańskie mango informacjerównież znane jako nasiona maślane, zawierają one duże ilości podstawowych kwasów tłuszczów, białko i błonnik.

Podstawowe kwasy tłuszczowe są tak nazywane, ponieważ organizm nie wytwarza je, dlatego są one suplementami naszej diety. Naukowo udowodniono, że redukują one cholesterol we krwi i zmniejszają ryzyko chorób serca.

Białko jest ważnym składnikiem każdej komórki ciała. Jest używany do konserwacji i odbudowy tkanek, budowy nowych komórek i pomaga w funkcjonowaniu twojego ciała.

Błonnik w nasionach afrykańskiego mango rozpuszcza się w wodzie.  To oznacza, że gdy kontaktuje z wodą albo z twoim układem trawiennym tworzy żel, który spowalnia trawienie i pomaga ci czuć się sytą przez dłuższy czas. To również pomaga stabilizować poziom cukru we krwi, ponieważ glukoza w twojej żywności będzie wchłoniana wolniej.

Nasiona afrykańskiego mango zawierają również śladowe ilości witaminu B, tiaminy (B1), ryboflawiny (B2) oraz niacyny (B3), które są niezbędne do pomagania organizmowi zwalczać stres, a komórkom zamieniać glukozę w energię.

Dodatkowy składnik odżywczy — nasiona afrykańskiego mango również zawierają tryptofan, jeden z aminokwasów z którego nasz mózg wytwarza serotoninę, naszą własną “szczęśliwą substancję chemiczną”.

Czy wyciąg z afrykańskiego mango działa?

Wyciąg z nasion afrykańskiego mango ponoć pomaga w zrzuceniu wagi, zmniejszeniu poziomu cukru we krwi i lipidów we krwi. Uważa się również, że nasiona pomagają organizmowi spalać  gromady tłuszczu, przyczyniając się do dalszego odchudzania.

Badanie z 2005 roku pokazało, że nasiona afrykańskiego mango mają wpływ na wagę i lipidy we krwi badanych otyłych osób. Grupie mężczyzn podawano wyciąg z nasion afrykańskiego mango trzy razy dziennie w ciągu miesiąca, zaś inna grupa otrzymywała placebo (otręby owsiane). Pod koniec badania mężczyzni którzy otrzymywali wyciąg schudli o 2.3%-5.7% swojej wagi, podczas gdy grupa z placebo pokazała zmniejszenie o 1.2%. Ponadto, poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi się zmniejszył, a poziom cholesterolu HDL, czyli “dobrego cholesterolu”, się zwiększył.

Inne badanie zostało przeprowadzone w 2009 roku. Wolontariuszom podawano 150mg wyciągu z nasion afrykańskiego mango trzy razy dziennie, za półgodziny przed posiłkiem. Po 10 tygodniach wolontariusze zrzucili średnio 6.3% swojego tłuszczu. Rozmiar talii i bioder również się zmniejszył, a poziom cholesterolu we krwi zmniejszył się o 26.2%.