Alli – recenzja

Alli – recenzja
Rate this post

Alli są suplementem na odchudzanie stworzonym przez GlaxoSmithKline, która również produkuje pasty do zębów Aquafresh. Alli to tabletki rekomendowane osobom, których BMI wynosi co najmniej 28, co pokazuje już dużą otyłość.

Producent na stronie internetowej produktu zapewnia, że Alli do każdych zrzuconych 2 kg pozwala dodatkowo spalić jeszcze 1 kg. Ma to zapewnić swoim działaniem, które polega na tym że hamuje wchłanianie aż do 25% spożywanych tłuszczów.

Czym Jest Alli I Jak Mają Działać Jego Składniki?

Kluczowym składnikiem Alii, który ma wspomóc nas w walce ze zbędnym balastem jest Orlistat. W 2009r. Unia Europejska zdecydowała, że będzie on dostępny również bez recepty. Spowodowało to, że zaczęło z niego korzystać dużo większa liczba osób.

Orlistat pomaga zmniejszyć kaloryczność posiłku, blokując wchłanianie dużej części znajdującego się w posiłkach tłuszczu, który jest po prostu wydalany drogą naturalną. Dzięki temu organizm zaczyna korzystać z rezerw i spala zbędny tłuszcz. Z tego powodu wielu dietetyków zaleca połączyć kurację Alli z dietą niskotłuszczową.

Należy jednak zwrócić uwagę, że badania prowadzone w ciągu ostatnich lat wykazały, iż za odkładanie się zbędnych kilogramów odpowiadają głównie węglowodany, a nie tłuszcze. Ich zbyt wysoka ilość zamieniana jest w glikogen, który przerabiany jest na tłuszcz.

Czy Przy Stosowaniu Alli Występują Efekty Uboczne?

Zażywanie Orlistatu, na którym bazuje Alii powoduje że w naszym przewodzie pokarmowym pojawia się bardzo duża ilość niewchłoniętych tłuszczów. Skutkiem tego mogą być efekty uboczne w postaci bólów brzucha, wzdęć czy biegunki.

Spowoduje to oczywiście częste wizyty w toalecie, na które na narzekała duża część osób, która suplementowała się tym preparatem.

Alli – Czy Warto?

Podsumowując, z racji wielu skutków ubocznych stosowania preparatu Alii jest jedynie przeciętnym suplementem na odchudzanie. Jego działanie nie budzi zachwytu, co jest skutkiem wielu negatywnych wypowiedzi na jego temat. Patrząc obiektywnie nie warto ponosić ryzyka, które niesie za sobą używanie tych tabletek.