CLA – recenzja

CLA – recenzja
Rate this post

CLA 1000mg to suplement, którego jak sama nazwa wskazuje głównym składnikiem jest CLA, czyli sprzężony kwas linolowy, który pomaga zredukować tkankę tłuszczową, a jednocześnie działa wzmacniająco na mięśnie. Wyniki badań naukowych jednoznacznie pokazują, że CLA pomaga zachować odpowiednie proporcje tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej.

Zażywanie CLA przez dłuższy czas pomaga zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej o około 9% oraz zwiększyć ilość masy mięśniowej. Te pozytywne efekty są wynikiem odchudzających właściwości CLA.

Jak Działa CLA?

CLA, czyli kwas linolowy hamuje działanie enzymu, który sprawia że trójglicerydy wnikają do tkanki tłuszczowej. Powoduje to, że blokuje on zapobiega on odkładaniu się tłuszczu w organizmie. Dodatkowo CLA przyśpiesza też spalanie tłuszczów. Działa to tak, że przyśpiesza on ich rozkład podczas procesu termogenezy.  Z tego powodu jest on przede wszystkim polecany dla osób, które regularnie ćwiczą.

CLA A Efekt Jojo

Kobiety, który już zrzuciły zbędne kilogramy bardzo często po kilku miesiącach narzekają na efekt jojo. CLA swoim działaniem, pomaga go uniknąć. Efekt jojo jest najczęściej spowodowany tym, że po zakończeniu kuracji nasz metabolizm hamuje, a my wracamy do starego sposobu odżywiania się. CLA pomaga spalić tłuszcz, ale też chroni mięśnie, co powoduje że organizm jest wystarczająco silny aby dać radę ze spalaniem odpowiedniej ilości kalorii.

CLA – Badania Naukowe

„Pharma Magazine”, czyli znane portugalskie czasopismo opublikowało niedawno wyniki badań przeprowadzonych nad CLA. Uczestniczyło w nich 69, które przez 12 tygodni przyjmowało CLA. Pod koniec testu okazało się, że wszyscy uczestnicy stracili średnio ok. 7% tkanki tłuszczowej. Okazało się też, iż osoby które dodatkowo ćwiczyły przez te 12 tyg zrzuciły aż dwukrotnie więcej tkanki tłuszczowej. Z tego powodu naukowcy na koniec badań stwierdzili, że jeśli suplementację CLA wesprzemy odpowiednim treningiem, to możemy schudnąć nawet do 12kg w ciągu 3msc.

Jakie Są Inne Zalety CLA?

Oprócz wspomagania procesu odchudzania składnik ten ma również inne, cenne właściwości. Pozytywnie oddziałuje on na cały układ immunologiczny, ułatwiając mu pozbywanie się wirusów oraz bakterii. Oprócz kwas linolowy (CLA) obniża ilość cholesterolu, poprawia poziom cukru we krwi oraz mniejsza reakcje alergiczne.

CLA – Czy Warto?

Wiadomo, samym suplementem nie zrobimy rewolucji w wadze. Ale w połączeniu z racjonalnym odżywianiem i minimum ćwiczeń CLA na pewno znacznie przyśpiesza powrót do upragnionej formy. Jeśli mamy ograniczone fundusze, a chcemy przyśpieszyć zrzucanie kilogramów, to jest to idealny suplement na start.