Dlaczego Jagody Acai Mają Tak Duży Wpływ Na Odchudzanie?

Dlaczego Jagody Acai Mają Tak Duży Wpływ Na Odchudzanie?
Rate this post

Jagody acai to niewielkiej wielkości fantastyczne owoce, które rosną w północnej części Brazylii w lasach amazońskiej dżungli na szczytach drzew palmowych. Stanowią one aż 42% pożywienia rdzennych mieszkańców dżungli.

Przez wiele lat były one poddawane licznym badaniom, które wykazały że jagody acai mają ogromny prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Z jednej strony leczą, a z drugiej dodają energii oraz witalności. Dopiero jednak w momencie, kiedy odkryto że mają też właściwości silnie redukujące wagę, stały się hitem na całym świecie.

Jak Działają Jagody Acai?

Po dokładnym przebadaniu jagód badacze dowiedzieli się, że te drobne owoce składają się ze związków, które są w stanie zmniejszyć nasz apetyt. Zawierają one przede wszystkim błonnik, który ma niski indeks glikemiczny IG oraz pęcznieje w żołądku.

Dzięki temu dodając je przykładowo do swojej diety w porze śniadaniowej, będziemy odczuwać stopniowy wzrost poziomu cukru we krwi, czego efektem będzie uczucie sytości przez długie godziny. Z tego powodu są one dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób które chcą schudnąć, jak i tych którzy chcą utrzymać formę.

Błonnik zawarty w jagodach acai poprawia również nasze trawienie. Działa to tak, że najpierw pobudza wydzielanie śliny, a następnie wędrując przez cały przewód pokarmowy drażni błonę śluzową jelit, co zmuszą ją do wysiłku. Efektem tych działań jest oczywiście przyśpieszona przemiana materii.

Osoby, które regularnie zażywają preparaty z dodatkiem jagód acai, po dłuższym okresie stosowania, jednogłośnie stwierdzają wyraźny u siebie wyraźny spadek wagi. Pewną alternatywą tutaj również może być biorąc pod uwagę niską cenę i opinie spirulina.

Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że już kilka miesięcy po pierwszej publikacji wyników badań nad odchudzającymi właściwościami tych owoców, wielu producentów rozpoczęło produkcję suplementów diety wspomagających odchudzanie. 

Jagody Acai – Inne Właściwości

To nie wszystko co mają do zaoferowania jagody acai. Z racji tego, że są bogatym źródłem antyoksydantów, pomagają zachować witalność oraz młodość. Antyoksydanty to związki, które usuwają z organizmu nadmiar wolnych rodników oraz zapobiegają chorobom cywilizacyjnym takim jak nowotwory, choroby serca czy układu krążenia. Usuwają one też toksyny, które dostają się do naszego organizmu przez zanieczyszczone powietrze czy żywność pełną konserwantów.

Często mówi się, że winogrona to „owoce bogów”, bo zawierają dużą ilość antyoksydantów przez co pomagają zachować młodość. Okazuje się, że jagody acai mają ich ponad 30 razy więcej!

Tak duża zawartość antyoksydantów daje również działanie antykataboliczne, czyli krótko mówiąc ułatwia organizmowi zachowanie masy mięśniowej oraz poprawia wydolność. Przydaje się to podczas wyczerpujących treningów, które jak wiadomo jest niezbędny podczas odchudzania. Dzięki temu są one bardziej efektywne.

Innym czynnikiem, determinującym producentów suplementów do wytwarzania tabletek odchudzających na bazie brazylijskich owoców jest niewątpliwie fakt, że jagody te są bardzo bogatym źródłem źródłem tłuszczów Omega 3 i 6 oraz witamin A, C, E oraz wszystkich z grupy B. Dodatkowe, wysokie stężenie potasu, wapna, magnezu, miedzi i cynku sprawia, ze jagoda acai jest jednym z nielicznych owoców, które powinny na stałe zagościć w naszej diecie.

Tak bogaty skład bardzo przydaje się podczas walki z otyłością, ponieważ zmniejszona liczba spożywanego jedzenia może spowodować niedobór powyższych związków. Efektem takich działań może być apatia bądź anemia. Regularnie spożywanie jagód acai daje gwarancję, że ilość związków oraz minerałów w naszym organizmie będzie na odpowiednim poziomie.

Jagody Acai – Gdzie Je Można Znaleźć

Jagody Acai ze względu na to, że nie mogą być transportowana na duże odległości w czystej postaci, są dostępne w postaci suplementów. Obecnie na rynku znajdziesz wiele produktów, które zawierają je w sobie.

Jeśli chodzi o skład oraz skuteczność, to przoduje tutaj Slimette. Zawiera on dużą ilośc jagód oraz mix składników, który potęguje ich działanie. Jedna z czytelniczek naszego portalu przeprowadziła Miesięczny Test. Jeśli z kolei szukasz tańszej alternatywy, to warto przyjrzeć się artykułowi Acai Berry 900 opinie, cena i gdzie kupić, który zawiera aż 120 kapsułek pełnych jagód acai.