Jagody Acai Jako Podstawowy Składnik Acai Berry 900

Jagody Acai Jako Podstawowy Składnik Acai Berry 900
Rate this post

Jagody acai (wymawiane jako ‚asai’) są na samym szczycie rankingu najzdrowszej żywności na świecie. Pomagają zrzucić zbędne kilogramy, opóźniają procesy starzenia, i dają wiele więcej korzyści. Ale czy acai rzeczywiście mogą pomóc w odchudzaniu, tak jak to obiecują reklamy w internecie? WebMD zapytał ekspertów zajmujących się dietą i żywieniem, czy acai berry rzeczywiście wiąże się z utratą wagi.

Badania na temat Acai Berry

Badania wykazały, że jagody acai zawierają antyoksydanty, które chronią komórki przed zniszczeniem powodowanym złymi molekułami, zwanymi „wolnymi rodnikami”, i mogą zapobiegać chorobom takim jak choroby serca i nowotwory. Ale jeśli chodzi o utratę wagi, informacja ta nie jest zweryfikowana, ponieważ brakuje badań łączących redukcję tkanki tłuszczowej z tymi jagodami.

Nawet Oprah Winfrey opublikowała posty na swojej stronie zaprzeczając, że używała kiedykolwiek produktów acai, które mają pomagać schudnąć. „Acai jest znakomitym źródłem antyoksydantów, tak jak wiele innych owoców, ale żaden owoc nie posiada magicznych właściwości odchudzających” – mówi David Grotto, RD, autor „101 foods that could save your life”.acai berry 900 - kobieta ktora ich uzywa

„Nie ma żadnego produktu spożywczego, łącznie z super-zdrowymi jagodami acai, który mógłby przynieść rozwiązanie problemu zbędnych kilogramów. Żeby schudnąć, musisz kontrolować przyjmowane kalorie, prowadzić zdrowy styl życia, a także uprawiać sport i zdrowo się odżywiać”. Nie istnieje żadna „dieta jagód acai”. Możesz spotkać się także z reklamami produktów takich jak „detox jagodami acai”, „spalanie acai”, „czyste acai”, obiecujących utratę wagi. Niektóre z nich obiecują „450% więcej utraty wagi” i twierdzą, że możesz zgubić 20 kilogramów w jeden tydzień.

Jak możemy przeczytać na witrynach, gdzie sprzedaje się produkty acai, błonnik oraz niezbędne kwasy tłuszczowe zawarte w nich wspierają ich zdolność do „bardziej efektywnego spalania tłuszczu, szybszej przemiany materii, zmniejszenia apetytu i podkręcenia metabolizmu”. Detoks produktami acai berry obiecuje dalej, że „wyczyści” twój organizm z tłuszczu i pozbędzie się z twojego ciała „nadbudowanych toksyn, które cię obciążają.” Jak oni mogą tak twierdzić? Po prostu przeczytajcie artykuł, który traktuje o Acai Berry 900: http://zrzuctenbalast.pl/acai-berry-900-opinie-z-forum-cena-i-sklad-gdzie-kupic-apteka-allegro/

Wyjątkowość Acai Berry

Grotto nie wspomina jednak, że acai są w pewien sposób wyjątkowe: są jednymi z niewielu owoców, tak jak awokado, które zawierają nienasycone tłuszcze (MUFAS).

Mimo że MUFAS mogą przyczynić się do poprawy twojego zdrowia, jeśli włączysz je do zbilansowanej diety, to jednak ich ilość w acai jest zbyt mała, by cokolwiek zdziałały. Musiałbyś zjeść ich naprawdę dużo, żeby dostarczyć ich wystarczającą ilość. Nie tylko kosztowałoby cię to dużo pieniędzy, ale też dałoby ci sporą dawkę dodatkowych kalorii. (MUFAS możesz znaleźć również w oliwie, awokado, orzechach, ziarnach, ciemnej czekoladzie, soi, oliwkach.)

Strzeż się „darmowych” próbek odchudzających produktów acai.
Oprócz tego, że nie udowodniono, iż acai posiada właściwości odchudzające, jak twierdzą niektóre reklamy, to grupa konsumentów ostrzega ludzi przed zapisem na „darmową” próbkę produktów acai.
Naukowcy zajmujący się żywnością wydali ostatnio ostrzeżenie, iż mnóstwo firm oferujących darmowe próbki jagód acai oszukuje swoich klientów. Proszeni o informacje o karcie kredytowej, natychmiast zostają naciągani na opłaty w wysokości 80-90 dolarów. Władze Północnej Indiany ostrzegają obywateli również przed reklamami odchudzających produktów acai.

Czym właściwie jest jagoda acai?

Rosnąca w basenie rzeki Amazonki w Brazylii acai jest ciemnofioletową jagodą, która smakuje jak mieszanka dzikiej jagody i czekolady.
Barwnik zawarty w owocu nadaje mu głęboki fioletowy kolor. Jest to mocny antyoksydant, który chroni nasz organizm przed rakiem, cukrzycą, chorobami neurologicznymi i infekcjami bakteryjnymi.
120 gram acai zawiera 100 kalorii, żelazo, wapń, błonnik, witaminę A i 6 gram tłuszczu. Niestety, jagody nie znoszą dobrze transportu, dlatego większość dostępnych na rynku produktów zawiera małe ich ilości. Acai są dostępne w formie tabletek, proszku oraz w napojach.
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem jakiegoś produktu acai, koniecznie przeczytaj etykietę, ponieważ napoje mogą zawierać mnóstwo zbędnego cukru i kalorii. I przygotuj się na szok, kiedy będziesz kupował acai, bo te produkty wcale nie są tanie!
„Produkty zrobione z acai są drogie, ponieważ 95% jagody to ziarenka, a tylko 5% to skórka używana do produkcji jedzenia” – mówi Grotto.
Pamiętaj, że możesz się zaopatrzyć też w produkty równie bogate w antyoksydanty, a o cenie niższej niż acai, w dodatku w ich najczystszej postaci (bez dodatkowego cukru i kalorii). Borówki, jeżyny i maliny są bardziej ekonomiczne, a zawierają podobne właściwości odżywcze, mówi Grotto.

Sedno sprawy z acai i utratą wagi.

Ostatecznie, eksperci twierdzą, acai mogą być częścią dobrze zbilansowanej diety odchudzającej, ale tak naprawdę jest to zwykły owoc. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, eksperci radzą, wybierz odpowiedni dla siebie plan i dużo ćwicz.
Jeśli szukasz zdrowej diety z antyoksydantami, Michael Roi zen, lekarz, poleca tzw. dietę DASH.
„Dieta DASH jest bogata w kolorowe, pełne antyoksydantów owoce i warzywa, a także odtłuszczony nabiał, pełne ziarna, orzechy, fasolę, ryby i chude mięso. Udowodniono, iż dieta ta wspomaga odchudzanie i obniża ciśnienie krwi” – mówi Roizen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here