Od Czego Zacząć Odchudzanie, Żeby Wreszcie Wytrwać?

Od Czego Zacząć Odchudzanie, Żeby Wreszcie Wytrwać?
Rate this post

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób zadaje sobie pytanie „Od czego zacząć odchudzanie?”, ponieważ otyłość to choroba, która męczy w dzisiejszych czasach coraz większą liczbę ludzi. Jeszcze kilka lat temu, większość dzieci w młodym wieku była wysportowana. Tymczasem fakty są takie że polskie 11-latki najczęściej w całej Europie mają nadwagę.

Chyba już pora, aby głowy polskich rodzin wysokoprzetworzone Fast foody zastąpiły owocami, a tuczące batoniki zdrowymi przekąskami (np. orzechami). Nie jest to jednak decyzja prosta do zrealizowania w rzeczywistości, ponieważ mimo że wiemy co powinniśmy jeść, często ulegamy pokusom. Z tego powodu powinniśmy najpierw przygotować się psychicznie na takie wyzwania.

Od czego zacząć odchudzanie? Na początku musisz wiedzieć jakiego podejścia powinnaś unikać. Powinnaś wystrzegać się myśli typu: „chciałabym trochę zrzucić, nie wiem czy się uda, zacznę trochę ćwiczyć i zobaczę co z tego będzie…” Myśląc w taki sposób ciężko Ci będzie się zebrać w sobie do ćwiczeń, a nawet jeśli je wykonasz to prawdopodobnie skończy się na pojedynczym treningu. Musisz podjąć zdecydowaną decyzję, że się odchudzasz i będziesz robić to tak długo póki nie osiągniesz swojego celu. Podjęcie takiej mentalnej decyzji ułatwiają poniższe wskazówki.

Jak Zdobyć Wiarę W Siebie?

Większość osób, które chce zrzuć kilka kilogramów przegrywa już na ID-100101216samym początku, ponieważ brakuje im wiary w siebie. Już na starcie nie dają sobie szans, bo nie wierzą że będą w stanie wytrwać. Z tego powodu bardzo szybko rezygnują. Dlatego też na samym początku kluczowe jest zbudowanie takiej wiary, co pozwoli Ci nabrać pewności siebie oraz zwiększy silną wolę.

Badania naukowe prowadzone w tym zakresie udowodniły, że jeśli codziennie rano wypiszesz na kartce 5 sukcesów ze swojego życia, Twoja wiara w siebie wzrośnie. Polecam, aby były to rzeczy, w które na początku nie wierzyliśmy że nam się udadzą.

Jak Wzbudzić i Utrzymywać Motywację?

Jeśli wprowadzasz w swoim życiu jakiekolwiek zmiany, musisz być do tego zmotywowana. Tylko wtedy będziesz w stanie  przekuć energię w realne działanie i stawić czoła wszystkim problemom, które napotkasz.

Najważniejszym aspektem jest uświadomienie sobie dlaczego chcesz schudnąć. To musi być Twój prywatny powód, który Cię pali od środka i na samą myśl o nim, emocje rosną. Wypisz jak najwięcej takich powodów na kartce i czytaj rano oraz wieczorem. Dodatkowo na drugiej kartce wypisz jakie będą negatywne konsekwencje niezrealizowanych zamierzeń.

Jak Zwiększyć Szansę Na Sukces?

Badania naukowe dowodzą, że ludzie którzy regularnie wyznaczają swoje cele znacznie częściej je realizują niż osoby, które mają te cele jedynie w głowie. Ważne jest żeby cel był realistyczny i precyzyjny np. w ciągu 30dni schudnę 4 kg.

Jeśli mamy jasno ustalone na czym nam zależy i regularnie o tym sobie przypominamy, to dużo łatwiej jest pokonać wszystkie pokusy. Dlatego też zapisz na kartce swój cel, powieś go w widocznym miejscu i czytaj rano oraz wieczorem. Dodatkowo warto monitorować postępy np. ważyć się dwa razy w tygodniu i zapisywać je. Uświadomienie sobie, że jesteśmy coraz bliżej realizacji celu daje dodatkowy zastrzyk motywacji.