Tabletki Wspomagające Odchudzanie – Fakty i Mity

Tabletki Wspomagające Odchudzanie – Fakty i Mity
Rate this post

W życiu praktycznie każdej kobiety przychodzi taki moment, w którym decyduje się że musi zrzucić kilka kilogramów. W dzisiejszych czasach coraz większa ich liczba zastanawia się, czy tabletki wspomagające odchudzanie to dobry sposób, aby przyśpieszyć kurację odchudzającą.

Dzieje się tak, ponieważ rynek produktów na odchudzanie jest w tej chwili bogaty w wiele skutecznych preparatów, których działanie zostało udowodnione w badaniach naukowych. Zawierają one najczęściej:

  • ekstrakty np. z zielonej kawy czy zielonej herbaty
  • naturalne składniki takie jak afrykańskie mango, jagody acai czy jagody goji.

Tabletki Wspomagające Odchudzanie – Mity

Z racji tego, że każdy producent reklamuje swój suplement od jak najlepszej strony, czasami obiecując zbyt wiele, wokół suplementów zaczęło krążyć sporo mitów. Niestety, ale mity te mącą w głowach wielu kobiet utrudniając wybór właściwego preparatu. Dlatego właśnie mity te trzeba obalić i zastąpić je faktami.

Mit 1: Stosując Suplementy Nie Musisz Zdrowo Się Odżywiać

Nawet jeśli stosujesz najskuteczniejsze na rynku tabletki odchudzające, ale Twój jadłospis zapełniony jest przez wysoko przetworzoną żywność, taką jak Fast-foody, chipsy czy słodycze, to wiedz że z odchudzania raczej nic nie będzie.

Objadanie się takimi smakołykami to prosty sposób na nadwagę, jeśli więc do takiej „diety” dołożysz tabletki wspomagające odchudzanie, to w najlepszym razie nie przytyjesz.

Niestety… mimo, że zasady zdrowego odżywiania są powszechnie znane, to tylko mały procent ludzi się do nich regularnie stosuje. Dopiero gdy przychodzi moment prawdy i widzimy, że nie mieścimy się już w ulubione spodnie, stwierdzamy że pora na zmiany.

Mit 2: Stosując Tabletki Wspomagające Odchudzanie Nie Musisz Ćwiczyć

kobieta na siłowni, która zażyła tabletki wspomagające odchudzanie

Pojawia się coraz więcej osób, które myśli: „Zastosuję tabletki wspomagające odchudzanie, dzięki czemu schudnę bez żadnego ruchu” Osoby takie najlepiej siedziałyby chyba cały dzień przed telewizorem. Oczywiście jest to mit, ponieważ nie istnieją takie suplementy, które bez naszego wsparcia byłyby w stanie spalić cały niepotrzebny bagaż tkanki tłuszczowej, który gromadził się w organizmie przez całe miesiące, jak nie lata. Jeśli jednak dobrze dobierzemy preparat do naszych potrzeb i damy mu wsparcie w postaci regularnego sportu, proces odchudzania może kilkukrotnie przyśpieszyć.

Mit 3: Używanie Suplementów Negatywnie Odbije Się Na Twoim Zdrowiu

Składniki, które występują w tabletkach wspomagających odchudzanie to składniki naturalne, które występują w pożywieniu. Równie dobrze można by było dostarczać je tylko i wyłącznie poprzez odpowiednią dietę… choć prawda jest taka że bardzo ciężko by było taką ułożyć. I właśnie dlatego powstały suplementy. Dzięki nim nie musisz siedzieć w kuchni cały dzień i zastanawiać się co z czym i w jakich proporcjach połączy. Zamiast tego łykasz jedną kapsułkę w drodze do pracy i masz ten sam efekt.

Tabletki Wspomagające Odchudzanie – Fakty

Gdy już zapoznałeś się z mitami, warto dowiedzieć się teraz jakie faktycznie korzyści mogą Ci przynieść tabletki wspomagające odchudzanie i w jaki sposób ułatwiają walkę ze zbędnymi kilogramami. Gdy zapoznasz się z poniższymi podpunktami zrozumiesz dokładnie, dlaczego tabletki wspomagające odchudzanie są w stanie przyśpieszyć proces zrzucania nadwagi.

Fakt 1: Suplementy Pomagają Trzymać Się Diety

Duża grupa suplementów ma działanie, które ułatwia trzymanie się diety. Jak to działa? Nagła chęć na coś słodkiego jest najczęściej spowodowana nagłą zmianą poziomu cukru we krwi. Tabletki wspomagające odchudzanie często pomagają go wyregulować, dzięki czemu nie męczą nas ataki głodu. Oprócz tego są też dostępne środki wypełniające nasz żołądek przed posiłkiem – dzięki temu szybciej jesteśmy syci i jemy mniej. Wśród preparatów hamujących łaknienie w ostatnim czasie przoduje Afrykańskie Mango, którego skuteczność jest dowiedziona wieloma badaniami.

Fakt 2: Tabletki Wspomagające Odchudzanie Poprawiają Efekty Ćwiczeń

Znaczna większość suplementów zwiększa w naszym organizmie metabolizm, co potęguje efekty ćwiczeń. Jeśli wybrany przez Ciebie produkt zawiera jagody acai, zieloną kawę, L-karnitynę czy pieprz Cayenne, to możesz się spodziewać efektów właśnie w postaci przyśpieszonej przemiany materii. Badania pokazują, że jeśli do odpowiedniej diety i ćwiczeń dodasz suplementy, to możesz schudnąć nawet o 45% więcej, czyli nawet do 3kg/tyg. Obecnie wśród suplementów przyśpieszających metabolizm zdecydowanym faworytem jest Slimette.

Fakt 3: Z Tabletkami Na Odchudzanie Można Przesadzić

Pamiętaj, że każde tabletki wspomagające odchudzanie zawierają składniki które wpływają na Twój organizm. Mimo, że najwyższej jakości produkty zawierają składniki naturalne, to jeśli ktoś znacznie je przedawkuje mogą pojawić się przykre konsekwencje.

Przykładowo przyjmowanie zbyt dużej ilości kapsułek, które hamują apetyt może spowodować zaparcia. Z drugiej strony jeśli przyjmujemy produkt przyśpieszający metabolizm, to musimy pamiętać że kofeina w zbyt dużych ilościach może zwiększyć ciśnienie czy spowodować uczucie rozdrażnienia. Z tego powodu bardzo ważne jest, abyśmy nie przekraczali zalecanej przez producenta dawki.


Frazy wpisywane przez użytkowników wyszukiwarek internetowych:

  • Tabletki wspomagające odchudzanie
  • Tabletki na odchudzanie
  • Tabletki odchudzające
  • Najlepsze tabletki wspomagające odchudzanie