Zdrowa dieta i aktywność fizyczna – jak wpływają na ogólne samopoczucie
Zdrowy tryb życia, obejmujący zarówno odpowiednio zbilansowaną dietę jak i uprawianie sportu lub ćwiczenia fizyczne, nie tylko kształtuje naszą sylwetkę ale także znacznie poprawia nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Niezależnie od wieku powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jak się odżywiamy i jak dużo czasu poświęcamy na codzienne ćwiczenia – te dwa aspekty są ze sobą ściśle powiązane. Aktywność fizyczna dodaje witalności, a wykonywane rano ćwiczenia mogą dodać nam energii na cały dzień. Należy jednak pamiętać o śniadaniu, które często określa się jako najważniejszy posiłek dnia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na poranny trening, śniadanie powinno być odpowiednio zbilansowanym i mocno energetycznym posiłkiem. Często zdarza się, że nie mamy czasu na codzienne przygotowywanie zdrowych śniadań czy obiadów, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie posiłków dzień wcześniej i przechowywanie ich w pudełkach – tak zwanych lunchboxach. Zaoszczędzi nam to sporo czasu, który będziemy mogli wykorzystać na przykład na ćwiczenia.
Lekarstwo dla ciała i umysłu
Odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna mogą zapobiegać problemom z zasypianiem a nawet przyczynić się do złagodzenia stanów depresyjnych i zmniejszenia poziomu stresu. Faktem jest także, że osoby prowadzące zdrowy tryb życia charakteryzują się lepszą samooceną i ogólnym samopoczuciem psychicznym. Połączenie diety i ćwiczeń ma pozytywny wpływ nie tylko na nasz umysł ale również na ciało. Zdrowy styl życia zaowocuje szczupłą sylwetką oraz lepszą wydolnością organizmu. Regularny wysiłek fizyczny ogranicza ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych oraz otyłości a także nie dopuszcza do rozwoju nadciśnienia tętniczego.
Potrzebujesz więcej powodów by się zdrowo odżywiać? Przeczytaj jak fast foody wpływają na Twoje ciało.
Ćwiczenia – jak często?
Zaleca się wykonywanie co najmniej trzydziestu minut ćwiczeń dziennie – może być to jazda na rowerze, pływanie, jazda na rolkach czy nawet szybki chód. Intensywność ćwiczeń należy dopasować do swoich indywidualnych możliwości, najlepiej uprzednio skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
Opublikuj komentarz